Erik Eknes til topps i Kisen Open med 2 gull!

Vi hadde 3 medlemmer som deltok i Kisen Open i helga. Alle 3 fikk med seg finaleskyting 🙂 Erik Eknes (skyter for Kongsberg PK), ble «Kongen» med gull i  juniorklassen både lørdag og søndag etter å ha vært henholdsvis nr 2 og nr 1 på 60 skudd innledende med sterke 559p begge dager. Han fikk også med seg en bronsemedalje sammen med Mysen skytteren Ann Helen Aune. I mix-konkurransen, var det denne gangen var lov å mikse lag fra forskjellige klubber.

Resultater:
Lørdag
Klasse V45 – 40 Skudd

1 Hanne Skarpodde Kisen MSL 101.2 102.4 103.6 103.7 410.9 Nrek
2 Øyvind Johannessen Fredrikstad MSL 99.2 99.2 99.3 100.2 397.9
3 Arne Morten Nyfløt Gudbrandsdal Sportskyttere 99.2 95.8 99.7 98.6 393.3
5 Stein Martinsen Numedal SSK 97.6 95.8 99.9 98.2 391.5

Klasse Veteran – Finaleserie
1 Harald Dahlen Stange Sportsskyttere 48.4 45.6 20.8 20.8 19.7 19.5 19.2 20.3 19.9 234.2
2 Arne Morten Nyfløt Gudbrandsdal Sportskyttere 48.8 46.7 20.4 18.8 20.5 19.0 2 19.8 20.0 234.0
3 Sofie Bårdseng Løvseth Stange Sportsskyttere 45.3 50.5 18.2 21.1 20.5 19.5 18.5 19.3 212.9
6 Stein Martinsen Numedal SSK 47.5 50.3 18.0 19.1 18.8 153.7

Klasse Jk – 60 Skudd
1 Mari Bårdseng Løvseth Stange Sportsskyttere 104.3 104.0 102.7 104.9 105.5 104.6 626.0
2 Julie Paulsen Johannessen Fredrikstad MSL 104.5 103.9 103.9 104.5 104.0 103.8 624.6
3 Karina Stette Kisen MSL 103.6 104.4 102.0 104.9 104.3 104.5 623.7
11 Maria Engen Skogly Numedal SSK 103.0 100.3 104.6 101.7 100.2 100.7 610.5

Klasse MjP – 60 Skudd
1 Mattis Czternasty Hembre Bærum Pk 97 94 96 94 96 91 568 Nrek
2 Erik Eknes Mysen Pistollag 93 93 97 92 90 94 559

Klasse Junior P – Finaleserie
1 Erik Eknes Kongsberg Pk 48.4 47.0 19.7 18.0 19.7 19.8 20.1 19.3 19.3 231.3
2 Mattis Czternasty Hembre Bærum Pk 46.1 47.5 19.0 19.7 20.5 20.9 20.4 19.5 17.7 231.3

Søndag
Klasse V45 – 40 Skudd

1 Hilde Stensrud Lundby Stange Sportsskyttere 98.4 97.0 100.3 102.1 397.8
2 Sofie Bårdseng Løvseth Stange Sportsskyttere 98.9 100.0 100.8 97.8 397.5
3 Arne Morten Nyfløt Gudbrandsdal Sportskyttere 100.9 97.2 96.8 101.
7 Stein Martinsen Numedal SSK 97.8 95.2 99.9 93.6 386.5

Klasse Jk – 60 Skudd
1 Mari Bårdseng Løvseth Stange Sportsskyttere 103.9 103.5 102.7 103.9 104.9 104.7 623.6
2 Martine Sve Kisen MSL 104.9 105.4 103.0 102.4 106.1 101.8 623.6
3 Julie Paulsen Johannessen Fredrikstad MSL 104.0 104.6 104.1 104.4 102.9 103.5 623.5
5 Maria Engen Skogly Numedal SSK 103.5 103.9 101.6 102.5 102.1 102.5 616.1

Klasse JK2 – Finaleserie
1 Martine Sve Kisen MSL 51.7 51.9 20.7 20.5 20.5 21.2 20.9 20.6 20.5 248.5
2 Julie Paulsen Johannessen Fredrikstad MSL 51.8 51.3 20.5 20.7 20.7 20.6 20.5 20.4 20.9 247.4
3 Karina Stette Kisen MSL 50.9 52.
7 Maria Engen Skogly Numedal SSK 49.5 50.9 20.9 19.3 140.6

Klasse MjP – 60 Skudd
1 Erik Eknes Kongsberg Pk 95 94 95 91 91 93 559 (16*)
2 Mattis Czternasty Hembre Bærum Pk 92 93 91 92 95 94 557 (7*)
Klasse JuniorP2 – Finaleserie
1 Erik Eknes Kongsberg Pk 46.5 49.8 19.5 18.5 19.8 20.7 18.8 19.9 19.2 232.7
2 Ann Helen Aune Mysen Pistollag 45.5 49.8 21.0 19.8 20.2 18.8 18.2 20.9 18.2 232.4

Mix rifle innledende:
1.           Flata/Stene                      628,7
15.         Skogly/Lekvam               609,3

Mix pistol finale:
KVARTFINALE
1 Bærum PK Siv Marit Løvhaug Bærum Pk 92 94 186 Ole-Harald Aas Bærum Pk 90 94 184 370 QF Gullfinale
2 Florø PK Elena Eikevoll Heltne Florø Pk 93 86 179 Kjell Jomar Heltne Florø Pk 92 93 185 364 QF Gullfinale
3 Kongsberg/Mysen PK Erik Eknes Mysen Pistollag 87 92 179 Ann Helen Aune Mysen Pistollag 89 94 183 362 QF Bronsefinale
4 Bærum PK Line Nor Bærum Pk 87 83 170 Ingar Woll Bærum Pk 88 94 182 352 QF Bronsefinale

Gull Florø PK Elena Eikevoll Heltne Kjell Jomar Heltne
Sølv Bærum PK Siv Marit Løvhaug Ole-Harald Aas
Bronse Kongsberg/Mysen PK Erik Eknes Ann Helen Aune

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert.